Ranking Leków Na Prostatę Bez Recepty

Najlepsze tabletki na prostatę  bez recepty

Ranking najlepszych preparatów na prostatę powstał na podstawie opinii internetowych znalezionych w internecie od ponad 350 mężczyzn walczących z tym problemem. Wszystkie opinie zostały uszeregowane według konkretnych kryteriów, tak by dało się rzetelnie ocenić każdy produkt.

Nasz ranking nie wskazuje, który środek należy brać, pokazuje jedynie, które preparaty cieszą się największym zaufaniem  klientów. Ocenę warto wyrobić sobie samodzielnie, biorąc pod uwagę doświadczenia innych mężczyzn oraz ich komentarze, a nie tylko reklamy producentów.

Pierwszy niezależny ranking tabletek na prostatę

Jak powstał nasz ranking?

Najlepsze produkty na prostatę

Lista najlepszych tabletek na prostatę to wynik starannej analizy rynku i jego potrzeb, ocen wystawianych przez niezależnych ekspertów oraz prawdziwych klientów ze stron internetowych producentów, czy też zbierających opinie i mających mozliwość zostawiania komentarza o danym produkcie.

Dzięki naszemu rankingowi wiesz, jakie preparaty naprawdę cieszą się zaufaniem na rynku. Czytając poniższy ranking dowiesz się, który środek szybko przyniesie ulgę i zapewni trwałą poprawę.

 

Prostan Plus

Prostan Plus
 • Skuteczność: 5.5/6
 • Szybkość działania: 5.6/6
 • Bezpieczeństwo: 5.5/6
 • Trwałość efektów: 5.1/6
 • Ogólna ocena: 5.3/6

Prostan Plus to kompleksowy suplement pomagający w problemach prostaty ale nie tylko. Jak możemy przeczytać na stronie producenta lek ten jest także odpowiedzialny i pomaga w takich problemach  jak słabe libido czy też  problemy z potencją.

Prostan Plus przeznaczony jest przede wszystkim dla mężczyzn po 40 roku życia, ale nie tylko zdarza się że takie problemy jak przerost prostaty czy też zapalenie prostaty spotyka mężczyzn już po 30 roku życia i w takich przypadkach stosowanie prostan plus jest jak najbardziej wskazane.

Uromexil Forte

uromexil forte cena ile kosztuje
 • Skuteczność: 5.3/6
 • Bezpieczeństwo: 5.5/6
 • Trwałość efektów: 5.6/6
 • Ogólna ocena: 5.2/6

Uromexil Forte to tabletki, które można kupić bez recepty. To środek, który przywraca normalne funkcjonowanie gruczołu krokowego, dzięki czemu nie ma już problemu z oddawaniem moczu oraz funkcjami seksualnymi. Dodatkowo, Uromexil reguluje poziom testosteronu.

Uromexil forte przeznaczony jest dla wszystkich dorosłych mężczyzn, którzy skarżą się na przerośniętą prostatę, zaburzenia pracy dróg moczowych oraz obniżoną płodność. Zalecany jest przede wszystkim osobom powyżej 45 roku życia.

Uromexil Forte ma w swoim składzie liczne ekstrakty z roślin i ziół. Formuła tych tabletek dobrana została tak, by przywrócić pełną sprawność seksualną oraz ograniczyć ilość wizyt w toalecie spowodowanych uciskiem gruczołu na drogi moczowe. Skład tabletek zapewnia także ochronę komórek przed stresem oksydacyjnym. Uromexil forte nie wywołuje skutków ubocznych. Należy brać zgodnie z zaleceniami.

Prostonel

prostonel cena
 • Skuteczność: 4.3/6
 • Szybkość działania: 5.1/6
 • Bezpieczeństwo: 5.1/6
 • Trwałość efektów: 4.1/6
 • Ogólna ocena: 4.3/6

Prostonel to tabletki, których celem jest załagodzenie efektów związanych z przerostem gruczołu krokowego. Jednym z ważniejszych składników preparatu jest bocznia piłkowata, która działa na prostatę osłonowo i poprawia metabolizm hormonów płciowych. Dzięki Prostonel możliwe jest zahamowanie dalszego rozrostu prostaty.

Prostonel bardzo pomaga na dolegliwości związane z funkcjonowaniem układu moczowego. Kończą się problemy z uciążliwym parciem na pęcherz, zwłaszcza w trakcie nocy, zwiększa się też przepływ moczu.

Prostonel polecany jest przede wszystkim w pierwszej fazie przerostu prostaty, gdy objawy związane z tą chorobą są jeszcze w miarę łagodne. Środek rekomendowany jest także przy zapaleniu pęcherza.

Jest to suplement w pełni bezpieczny, jednak nie mogą go brać osoby uczulone na składniki preparatu. Przy niewłaściwym stosowaniu Prostonel mogą się pojawić dolegliwości żołądkowe.

Prostoxalen

prostoxalen
 • Skuteczność: 5.9/6
 • Szybkość działania: 5.8/6
 • Bezpieczeństwo: 5.5/6
 • Trwałość efektów: 5.5/6
 • Ogólna ocena: 5.6/6

Prostoxalen jest to jeden z lepiej z znanych na rynku preparatów, którego zadaniem jest poprawa twoich problemów z prostatą i sprawdza się w tym bardzo dobrze. Oprócz tego jak opisuje producent także bardzo dobrze wpływa na poprawę erekcji i męskiej potencji co jest dodatkowym atutem produktu.

Jak wszystkie tego typu produkty tak prostoxalen nastawiony jest na mężczyzn po 35- 40 rokiem życie to właśnie w tym okresie już mogą pojawić się tego typu problemy z prostatą, jednak grupa docelowa gdzie mamy najwięcej przypadków jest 50 roku życia. Jako że produkt świetnie sobie radzi z problemami potencji i erekcji więc nastawiony jest na mężczyzn którzy mają także z tym problem.

Czym jest prostata? I dlaczego się powiększa?

Prostata to inaczej gruczoł krokowy. Jest umiejscowiona pod pęcherzem moczowym i stanowi ważną część męskiego układu rozrodczego. Rolą prostaty jest wytwarzanie specjalnego płynu, w którym znajdują się plemniki gotowe do zapłodnienia, a funkcjonowanie tego gruczołu jest uzależnione od stężenia hormonów w organizmie.

Mniej więcej po 40 roku życia w męskim organizmie stężenie testosteronu drastycznie się obniża. Ma to wiele konsekwencji dla męskiego zdrowia oraz kondycji, a jednym z objawów jest powiększająca się prostata. Wprawdzie jej rozrost nie jest bardzo gwałtowny, ale ze względu na bliskie sąsiedztwo pęcherza i cewki, wystarczy niewielkie powiększenie, by dochodziło do zaburzeń przy oddawaniu moczu.

Powiększona prostata zwęża światło cewki moczowej i naciska na pęcherz. To powoduje, że mężczyzna częściej odczuwa potrzebę oddania moczu, ale opróżnienie pęcherza jest kłopotliwe, a strumień moczu staje się coraz słabszy. Biorąc pod uwagę fakt, że prostata powiększa się, bo organizm jest coraz starszy, nie ma co liczyć na to, że te dolegliwości same ustąpią – one mogą jedynie się nasilić.

Trzeba szybko reagować, tak by nie dopuścić do rozwoju poważniejszej choroby. W pierwszym stadium zaleca się głównie zmiany w sposobie żywienia, więcej aktywności fizycznej i odstawienie używek, w późniejszych fazach nie obędzie się bez leczenia farmakologicznego i chirurgicznego.

Objawy przerośniętej prostaty

Przerośnięta prostata daje objawy w większości przypadków bardzo podobne.

 1. Jest to przede wszystkim spowolnienie strumienia moczu i osłabienie jego siły, problemy z rozpoczęciem oddawania moczu, uczucie nieopróżnienia pęcherza w całości, częste oddawanie moczu.
 2. Dodatkowo, przerośnięta prostata daje jeszcze poważniejsze, gdy doszło do zakłócenia pracy nerek w wyniku zatrzymania moczu w pęcherzu. Kłopotom z oddawaniem moczu towarzyszą wtedy również zawroty głowy, częste nudności, nadmierna senność.

Gdy chora prostata daje tak rozległe objawy , może być konieczne przeprowadzenie zabiegu chirurgicznego. Jakie ryzyko niesie za sobą operacja prostaty? Tak jak i w większości innych zabiegów chirurgicznych, tak i w tym przypadku pojawia się zagrożenie infekcją. Inną groźną konsekwencją operacji jest możliwość wystąpienia trwałej impotencji. Dzieje się tak dlatego, że przy zabiegu może dojść do uszkodzenia nerwów, które przekazują impulsy odpowiedzialne za powstawanie erekcji. Uszkodzonych nerwów nie da się już naprawić, dlatego impotencji pozabiegowej nie da się cofnąć. Szczęśliwie takie powikłania kończą tylko kilka procent zabiegów chirurgicznych, a przy pozostałych 90 procentach nie dochodzi do żadnych zaburzeń erekcji.

Pierwsze objawy przerośniętej prostaty mogą się pojawić nawet po kilkunastu latach, gdy rozrostu gruczołu będzie na tyle duży, że zacznie uciskać na cewkę moczową. Podobne objawy towarzyszą innym schorzeniom prostaty – zapaleniom prostaty. Zarówno przy stanie ostrym, jak i przewlekłym pojawia się ból w okolicach krocza, który jednak przy stanach zapalnych bywa znacznie silniejszy niż przy gruczolakach. Wyjątkiem są niebakteryjne stany zapalne, gdzie schorzenie to może przebiegać niemal bezobjawowo. Podobnie bezobjawowo przebiega zwykle pierwsze stadium raka prostaty. Bóle krocza pojawiają się zazwyczaj dopiero w momencie, gdy nowotwór wydostał się poza torebkę gruczołu. Jeśli więc mężczyzna ma w rodzinie kogoś, kto chorował na raka prostaty, powinien robić badania kontrolne po przekroczeniu 50 roku życia, dzięki czemu będzie można zdiagnozować chorobę we wczesnym stadium. Niezależnie od wieku, jeśli objawy przerośniętej prostaty wydają się niepokojące, mężczyzna powinien wybrać się do urologa na kontrolę.

Spis treści