Zaburzenia erekcji – 7 najczęstszych przyczyn problemów z erekcją poznaj przyczyny !!!

Leki Na Potencję Bez Recepty Ranking
4/5 - (1 vote)

Impotencja czy też zaburzenia erekcji  jest określeniem o zdecydowanie negatywnym wydźwięku, kojarzy się źle zarówno mężczyznom jak i kobietom, choć jeśli chodzi o mężczyzn posądzenie ich o impotencję odbierane jest niemal jak największa możliwa obelga.

Ponieważ negatywne reakcje raczej trudno przekładają się na konstruktywne działania przyjmijmy, że słówko wymienione powyżej wyszło już z użycia (ten proces rzeczywiście się odbywa), a wszelkie problemy związane z niemożnością uprawiania satysfakcjonującego seksu nazywajmy odtąd zaburzeniami erekcji.

zaburzenia erekcji

Co to właściwie są te  zaburzenia erekcji?

Impotencja jest niemożnością uzyskania i utrzymania erekcji lub twardości penisa, koniecznej do odbycia stosunku płciowego! Jest to najpowszechniejszy i najbardziej niepokojący problem, jaki współcześnie spotyka mężczyzn. Impotencja może mieć różnorakie podłoże. Może być spowodowana podeszłym wiekiem, lekami jakie zażywasz, obawami związanymi z seksem czy zaburzeniami przepływu krwi.

Zaburzenia erekcji

Problem ten jest dość istotny, bo dotyka szerokich rzesz współcześnie żyjących mężczyzn. Co gorsza pojawia się u coraz młodszych panów co wskazuje jednoznacznie na głównego sprawcę tego stanu rzeczy: nasz tryb życia.
Nie bez powodu zaburzenia erekcji najczęściej pojawiają się wskutek chorób cywilizacyjnych. Aż 85% przypadków tych zaburzeń (być może nawet więcej) ma uwarunkowania fizjologiczne, za pozostałe przypadki odpowiada nasza psyche.

Choroby odpowiedzialne za zaburzenia erekcji

Wśród nich jedno z czołowych miejsc zajmuje cukrzyca, a obok niej choroby serca i układu naczyniowego. Ważną rolę odgrywają też hormony i choroby neurologiczne, a za część zaburzeń odpowiedzialni jesteśmy my sami, bo pijąc alkohol i paląc papierosy sami skazujemy się na pojawienie się takich a nie innych dolegliwości.

1)Cukrzyca

Cukrzyca jest chorobą przewlekłą o podłożu metabolicznym. Zła dieta i brak aktywności fizycznej zwiększają zagrożenie pojawieniem się tej choroby, co gorsza cukrzyca nie jest wcale łatwa do zdiagnozowania – często wykrywa się ją dość późno. 

Choroba ta sieje w organizmie prawdziwe spustoszenia, jeśli chodzi o zaburzenia erekcji pojawiające się w przebiegu cukrzycy dochodzi do nich w wyniku uszkodzenia nerwów erekcyjnych i współistniejącego uszkodzenia naczyń krwionośnych doprowadzających krew do penisa.

Dodatkowe powikłania związane z chorobą

Trzy czwarte mężczyzn chorych na tę chorobę boryka się również z zaburzeniami erekcji (jak widać ich pojawienie się wcale nie musi być regułą). Oprócz wymienionych wyżej uszkodzeń (spotykanych najczęściej) w przebiegu cukrzycy może też dojść do upośledzenia czucia w członku, całkowitej utraty libido, problemów z wytryskiem i spermatogenezą.

Chorobie towarzyszy też czasem zmięknięcie trzonu penisa. Jak widać są to dość poważne uszkodzenia, dlatego w razie problemów z erekcją nie ma co czekać iż ustąpią samoistnie. Jeśli to cukrzyca jest za nie odpowiedzialna chorobę natychmiast należy zdiagnozować i leczyć.

2)Choroby układu sercowo – naczyniowego

Zaburzenia erekcji towarzyszą niewydolności mięśnia sercowego, miażdżycy, chorobie cholesterolowej czy nadciśnieniu. W przypadku tego ostatniego do ich powstania mogą przyczynić się też przyjmowane leki. Dlaczego tak się dzieje? Jakkolwiek w przypadku chorób naczyniowo – sercowych cały mechanizm jest dość skomplikowany (zazwyczaj co najmniej kilka czynników nakłada się na siebie) łatwo wyobrazić sobie, iż w razie zaburzeń w przepływie krwi raczej trudno oczekiwać, że erekcje będą pełne i bezproblemowe.

Zaburzenia erekcji są ściśle skorelowane z krążeniem. Brak krwi i niemożność napłynięcia krwi do członka oznaczają niemożność osiągnięcia pełnego wzwodu.

3)Hormony

Szczególną rolę odgrywa w tym przypadku testosteron. Co prawda wraz z wiekiem jego poziom w organizmie mężczyzny zmniejsza się i to znacznie, tym niemniej jest to zjawisko naturalne i przyczynia się nie tyle do powstania zaburzeń erekcji ile do spadku aktywności seksualnej (niewielkie – podkreślam niewielkie zmniejszenie potrzeb w stosunku do tych odczuwanych w młodości). 

Znaczne niedobory testosteronu są stanem chorobowym, który trzeba leczyć i leczy się terapią hormonalną, tym niemniej jest ona (w pewnym sensie) restrykcyjnie reglamentowana, a to z uwagi na fakt, iż testosteron dostarczany z zewnątrz powoduje nieprzyjemne skutki uboczne, ryzyko ich pojawienia się należy maksymalnie ograniczyć.
Ważne: poziom testosteronu można podnieść stosując pro-testosteronową dietę i ćwicząc. Po raz kolejny wypada więc zachęcić panów do wdrożenia zdrowego odżywiania i prowadzenia aktywnego trybu życia.

Są także suplementy na podwyższenie testosteronu  do jednego z bardziej skutecznych zaliczamy Testolan .

4)Choroby neurologiczne

Szczególną grupą chorób są choroby neurologiczne czyli najczęściej różnego rodzaju urazy w obrębie rdzenia kręgowego. Charakter uszkodzeń neurologicznych mają też uszkodzenia powodowane przez cukrzycę, alkoholizm czy zatrucia metalami ciężkimi.

5)Impotencja psychiczna!

Są różne rodzaje impotencji, jednym z nich jest impotencja psychiczna. Tkwi ona w psychice mężczyzny i ma podłoże lękowe (lęk przed pewną sytuacją, na przykład nie sprawdzeniem się w łóżku). Może dotknąć mężczyzn zakompleksionych, którzy nie doceniają własnej wartości.

Ten rodzaj impotencji może wywołać jednorazowe niepowodzenie podczas stosunku, które sprawi, że mężczyzna straci wiarę w swoje możliwości! Mogą też ją wywołać kłopoty w związku i częste kłótnie z partnerką (niekoniecznie dotyczące życia seksualnego).

6)Uzależnienia czyli zaburzenia erekcji na własne życzenie

Alkohol, narkotyki i nikotyna to sprawcy zaburzeń erekcji u bardzo wielu osób. Im dłużej osoba uzależniona trwa w nałogu tym większe spustoszenia nałóg sieje w organizmie. Zaburzenia erekcji pojawiają się u ponad pięćdziesięciu procent osób uzależnionych. Największe spustoszenia sieją narkotyki (90% osób ma problemy z erekcją), zaraz za nimi plasują się nikotyna i alkohol.

7)Leki i sterydy przyjmowane jako doping

Leki na depresję, nadciśnienie, stosowane w leczeniu choroby parkinsona i w kuracjach przeciwnowotworowych działają podobnie do wymienionych już wyżej czynników. Szczególnym zagrożeniem są sterydy – brane niefrasobliwie przez całe rzesze mężczyzn uprawiających sporty siłowe.

Reasumując: z fizjologią raczej trudno wygrać bez fachowej pomocy. W niektórych przypadkach wskazane jest też leczenie psychoterapeutyczne (również wtedy, gdy zaburzenia erekcji mają podłoże fizjologiczne). Psychogenne przyczyny zaburzeń erekcji omówię w kolejnym poście. A tymczasem zachęcam do stawienia czoła temu problemowi i sięgnięcia po fachową pomoc.

 

 

 

 

 

Spis treści

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *