Skuteczne Tableteki Na Wypadające Włosy – Ranking Najlepszych Preparatów Na Porost Włosów

Jak wybrać tabletki na porost włosów?   

Łysienie jest coraz powszechniejszym problemem. Cierpią z tego powodu najczęściej mężczyźni, i to w młodym wieku, co oczywiście odbija się na ich samopoczuciu.

Co jednak ciekawe, nie wszyscy mężczyźni dotknięci problemem łysienia zgłaszają się po pomoc, czasem nawet nie myślą o tym, jak we własnym zakresie pozbyć się tej dolegliwości.

Powszechnie panuje bowiem przekonanie, że wypadające włosy to po prostu kwestia genów, a skoro tak, to nie ma na to rady. Co jest nieprawdą, ponieważ na wyciągnięcie ręki są preparaty hamujące łysienie.

Jak to możliwe? Wystarczy wiedzieć, co stoi za przedwczesnym wypadaniem włosów.

Łysienie jest najczęściej wynikiem:

 • chronicznego przemęczenia
 • niedożywienia organizmu
 •  nadmiernego stresu

A to są rzeczy, na które człowiek jak najbardziej ma wpływ, logiczne zatem, że dbając o siebie można powstrzymać wypadanie włosów. Czy jednak to samo dotyczy sytuacji, gdy łysina jest już pokaźnych rozmiarów?

Jak odzyskać mocne, gęste włosy?

Codziennie osiem godzin snu, starannie przygotowane posiłki, unikanie stresogennych sytuacji, całkowity brak używek – brzmi idealnie, ale taki styl życia jest po prostu poza zasięgiem większości osób.

Ale od czego jest współczesna nauka i medycyna? Dla wszystkich, którzy nie wyobrażają sobie życia według tak surowych reguł albo zwyczajnie nie mogą sobie na taki luksus pozwolić, z pomocą przychodzą specjalnie przygotowane suplementy. Ja sam korzystam z tego rozwiązania i bardzo je sobie chwalę.

Polecam przede wszystkim tabletki na porost włosów, idealne wyjście dla wszystkich mężczyzn, którzy nie chcą czekać w nieskończoność na efekty i nie lubią skomplikowanych, drogich i czasochłonnych zabiegów.

Ranking najlepszych tabletek na porost włosów dla mężczyzn

ranking najlepszych tabletek na porost włosów

Wiemy już, że tabletki to świetne rozwiązanie, pytanie jednak – a które konkretnie? Na rynku jest ich bowiem zatrzęsienie, i wszystkie, jak nietrudno się domyśleć, opisywane są jako skuteczne i szybko działające.

Wybór suplementu, gdy kompletnie nie ma się o nich żadnego pojęcia, może być stresujący, dlatego zrobiliśmy to za Was – poniżej lista najlepszych tabletek, które pomagają w walce z łysieniem.

Każdy z wymienionych środków został dokładnie prześwietlony zarówno pod kątem skuteczności, jak i bezpieczeństwa – to żadna sztuka znaleźć preparat o błyskawicznym działaniu, ale co z tego, jeśli zarazem będzie on wywoływał niepożądane efekty i zaszkodzi na innym polu.

Co zatem jest godne polecenia?

folisin cena

Folisin

Ranking otwiera zdecydowanie najlepszy preparat na porost włosów – Folisin. Skąd jego wysoka ocena? Folisin spełnia po prostu wszystkie warunki, a efekty kuracji są więcej niż dobre. Folisin to suplement o kompleksowym działaniu, jest dostępny bez recepty, a jego cena wydaje się być przystępna, zwłaszcza biorąc pod uwagę końcowe rezultaty.

Limitowana Oferta Producenta

Kuracja może trwać kilka miesięcy, ale poprawę da się zauważyć wcześniej, nawet po czterech tygodniach systematycznej suplementacji. Folisin jest tak efektywny, ponieważ:

Zalety

 • uderza w przyczynę wypadania włosów
 • spowalnia naturalny proces wypadania włosów
 •  odżywia i wzmacnia cebulki, dzięki czemu fryzura staje się bujniejsza
 •  reguluje poziom testosteronu
 •  zawiera wyłącznie naturalne składniki
 •  wykorzystuje opatentowane formuły o wysokiej skuteczności
 •  nie powoduje efektów ubocznych
 •  pomaga jak najdłużej utrzymać naturalny kolor włosów

Podsumowując:

Tabletki Folisin przyjmuje się codziennie w zalecanych przez producenta dawkach. Na wyniki nie czeka się długo, ale jest jeden warunek – kuracji nie wolno przerywać przed czasem, niewskazane są też kilkudniowe przerwy w przyjmowaniu tabletek, ponieważ obniża to ich skuteczność.

Na stronie producenta tabletki sprzedawane są w promocyjnych pakietach, tak że część opakowań dostaje się tak naprawdę w gratisie – płacąc za trzy pudełka dostajemy łącznie sześć opakowań!

Produkt objęty jest 90-dniową gwarancją i każdy niezadowolony z zakupu klient może zgłosić się po zwrot pieniędzy.

follixin

Follixin

Bardzo często kupowany i rekomendowany przez mężczyzn jest  produkt o nazwie  Follixin. Ma on bardzo dobry  skład i działa skutecznie co potwierdzją ogólne opinie. Składniki są pochodzenia naturalnego i nie wywołują skutków ubocznych.

Limitowana Oferta Producenta

Jak działa Follixin?

 • dostarcza witamin i minerałów
 •  wzmacnia strukturę włosów
 •  hamuje wypadanie włosów
 •  spowalnia siwienie

Podsumowując:

Follixin można przyjmować przy skórze łojotokowej.

Zalecany czas kuracji to pół roku. Tabletki Follixin można zamówić na stronie internetowej producenta – na sześciomiesięczną kurację najlepszy będzie największy pakiet w promocyjnej cenie. Także otrzymamsz darmowe opakowanie !!!

profolan cena

Profolan

W czołowym TOP3 znajduje sie także Profolan. Środek ten niewiele ustępuje skutecznością liderom, jest wysoko oceniany przez specjalistów i cieszy się dobrymi opiniami, mało tego pochodzi od tego samego producenta co follisin.

Limitowana Oferta Producenta

Największe zalety Profolanu to:

 • skład w stu procentach naturalny
 •  bezpieczna formuła bez wpływu na stan zdrowia
 •  wzmocnienie mieszków włosowych
 •  wzmocnienie nowo wyrastających włosów
 •  dostarczanie skórze głowy ważnych składników odżywczych
 •  hamowanie procesu siwienia włosów

Podsumowując:

Profolan dostępny jest na oficjalnej stronie producenta w sprzedaży internetowej. Profolan najlepiej kupować w większych pakietach, ponieważ daje to niemałe oszczędności, a kuracja i tak powinna trwać kilka miesięcy, jeśli ma zapewnić dużą i trwałą poprawę.

hairnovum cena

Hairnovum

Tuż za podium znalazły się tabletki Hairnovum. To nowoczesny suplement na bazie naturalnych składników. Jest skuteczny i działa to co tak naprawdę musisz o nim wiedzieć. Jest to najnowszy produkt z tutaj opisywanych dlatego też ta a nie inna pozycja.

Limitowana Oferta Producenta

Największe zalety Hairnovum:

 •  przyspiesza wzrost włosów
 •  odżywia skórę głowy
 •  zagęszcza fryzurę

Podsumowując:

Minimalny czas kuracji to trzy miesiące. Tabletki Hairnovum są do kupienia na stronie producenta, nie są  dostępne w aptekach.

Liczymy na to, że nasz ranking pomógł podjąć decyzję co do wyboru tabletek przeciwko wypadaniu włosów. Z mojej strony mogę dodać, że pierwsza pozycja tabletek Folisin nie jest przypadkowa, ponieważ to jest właśnie ten produkt, który sprawdziłem na sobie i jestem bardzo zadowolony z rezultatów, jakie przyniosła ta kuracja.

hairstim cena

Hairstim

Mam także tutaj preparat który działa znakomicie na porost włosów o nazwie hairstim jednak że nasz ranking miał dotyczyć tabletek dlatego też dałem go na końcu tego rankingu. Z doświadczenia wiem też że nie każdy lubi łykać tabletki i niektórzy wolą działać preparatami od zewnątrz i tutaj właśnie z pomocą przychodzi hairstim.

Limitowana Oferta Producenta

Czy warto sięgać po tabletki na porost włosów?

Nie jestem zwolennikiem tabletek i tego typu suplementów, bo bardziej wierzę w metody naturalne, które stosuję kiedy tylko mogę. Jednak gdy mowa o łysieniu, moje nastawienie się zmienia. Powód?

Utrata włosów następuje w bardzo szybkim tempie, ale już walka z łysieniem zajmuje niektórym nawet całe życie. Naturalne metody robią swoje, problem jest jednak taki, że zanim doczekasz się widocznych zmian, możesz stracić całą nadzieję na atrakcyjniejszy wygląd.

Tabletki są pod tym względem o niebo lepsze, ponieważ w przeciągu niecałego roku możesz odzyskać swoje włosy. Zależy to więc od Twojego nastawienia – jak masz cierpliwość, próbuj naturalnie, jak nie chcesz czekać, sięgnij po tabletki.

jakie tabletki na łysienie wybrac

Czym się kierować przy wyborze tabletek?

Powyższy ranking nie brzmi przekonująco? Możesz sprawdzić na własną rękę, które preparaty uważane są za najskuteczniejsze, wystarczy wyszukać „najlepsze tabletki na łysienie” czy „najlepsze suplementy na wypadające włosy”.

Na co uważać przy wyborze tabletek

Oczywiście, nie każda strona z informacjami jest wiarygodna, a w szczególności nie da się powiedzieć tego o stronach stworzonych wyłącznie z myślą o reklamowaniu konkretnych tabletek, co zresztą łatwo zweryfikować.

Najbezpieczniejszą opcją są zawsze suplementy, które cieszą się dużą popularnością, są chętnie kupowane i poleca je wiele osób, które miały podobny problem co my. Duża liczba komentarzy negatywnych jasno mówi, że produkt nie spełnia oczekiwań, bez względu na to, jak pochlebnie pisze o nim sam producent.

Pomóż innym i sobie

Również od Ciebie zależy to, czy inni mężczyźni walczący z łysieniem będą trafiać na sprawdzone preparaty, wystarczy zostawić własny komentarz opisujący szczerze doświadczenia z kuracji hamującej wypadanie włosów.

Podstawowe rodzaje łysienia

Łysienie przybiera różne formy i ma też różne przyczyny. To nie tylko geny, choć one rzeczywiście odgrywają dużą rolę, ale też sposób odżywiania się, ogólny stan zdrowia, środowisko, w jakim się mieszka czy stresujący tryb życia.

Współczesna medycyna wyróżnia trzy podstawowe typy łysienia.

 Łysienie androgenowe

To schorzenie, za które odpowiadają genetyczne predyspozycje. Większość łysiejących mężczyzn zalicza się właśnie do tej kategorii, choć sam proces może przebiegać z różnym nasileniem i zaczyna się w różnym wieku, czasami już po 20 roku życia, a czasami dopiero po 50-tce.

Łysienie androgenowe zaczyna się od linii włosów. Powstają zakola, które stopniowo się pogłębiają, następnie włosy zaczynają wypadać ze szczytu głowy. Łysienie androgenowe nie zawsze obejmuje całą głowę, zwykle pozostaje owłosienie na potylicy i częściowo na skroniach.

Przyczyną tego typu łysienia jest nadwrażliwość organizmu na działanie DHT, czyli aktywnej formy testosteronu. DHT niszczy mieszki włosowe – włosy stają się słabsze i cieńsze, a po pewnym czasie już wcale nie rosną.

Łysienie androgenowe nie zawsze przechodzi z ojca na syna, ale jest duże ryzyko, że jeśli w rodzinie mężczyźni szybko tracą włosy, to samo spotka także tych w najmłodszym pokoleniu.

Łysienie plackowate

Zgodnie z nazwą, jest to rodzaj łysienia plackowate , które występuje tylko miejscowo – po wypadnięciu włosów na głowie widać łyse placki. Tego typu łysienie występuje czasem także na brodzie.

Nie wiadomo dokładnie, co za nim stoi, pewne jest natomiast, że spotyka się je przeważnie u osób w bardzo młodym wieku. Dotyka i mężczyzn, i kobiety. Łysiejące placki mogą się „przemieszczać” – czasami włosy odrastają, ale łysienie zaczyna się w innym miejscu. W niektórych przypadkach dochodzi także do utraty brwi, rzęs, owłosienia łonowego.

Łysienie łojotokowe

To choroba o złożonej etiologii. Charakterystyczną jej cechą są włosy z silną tendencją do przetłuszczania się, prócz tego na skórze pojawiają się stany zapalne oraz zaczerwienienia. Nadmiar łoju niekoniecznie jest przyczyną tego typu łysienia, ale mocno się do niego przyczynia.

Kiedy bowiem włosy są przetłuszczone, na skórze pojawiają się bakterie, grzyby oraz inne patogeny wywołujące choroby. Skóra jest coraz bardziej drażliwa, a to źle wpływa na stan mieszków włosowych i tak dochodzi do ich przedwczesnego wypadania. Sytuację często pogarsza stosowanie niewłaściwych kosmetyków oraz leków nieznanego pochodzenia, co jeszcze bardziej osłabia cebulki. Przy łysieniu łojotokowym często pojawia się łupież.

W tym przypadku także jednym z winowajców są hormony, ale nie testosteron, a progesteron. I właśnie regulacja gospodarki hormonalnej jest ważną częścią kuracji przywracającej włosy do pożądanej kondycji

Dlaczego najlepsze są właśnie tabletki?

Tabletki są tylko jednym z preparatów do walki z wypadającymi włosami. Co stawia je ponad szampony czy wcierki? To proste – tabletki jak Folisin albo Profolan działają od wewnątrz, uderzając w przyczynę problemu. Tabletki walczą z przyczynami łysienia, podczas gdy preparaty wcierane we włosy działają jedynie powierzchownie, dlatego problem wypadających włosów ciągle powraca.

Tabletki są wygodniejsze, można je przyjmować w dowolnym miejscu, dyskretnie i szybko, czego nie da się powiedzieć o maskach na włosy czy innych zabiegach.

W przypadku tabletek jest też gwarancja zwrotu pieniędzy, jeśli klient uzna, że jednak nie jest zadowolony ze swojego zakupu.

Leki dostępne na receptę

Łysienie to nie jest tylko kwestia estetyki i atrakcyjnego wyglądu. Wypadanie włosów to jednostka chorobowa i jako taka jest leczona, tym bardziej, że czasami wiąże się też z innymi schorzeniami, które wymagają medycznej interwencji.

Łysienie androgenowe leczone jest dziś głównie dwiema substancjami: finasterydem oraz dutasterydem. Ich działanie polega na tym, że nie dochodzi już do przekształcania się testosteronu w DHT, a właśnie ta forma tego męskiego hormonu atakuje mieszki włosowe.

Popularnym lekiem jest też minoxidil, podawany mężczyznom i kobietom, odpowiednio w stężeniu 5 i 2 procent. Minoxidil wzmacnia mieszki włosowe i stymuluje wytwarzanie nowych włosów, nie wpływa na produkcję hormonów.

Leki są skuteczne, ale ta skuteczność ma swoją cenę – często występują efekty uboczne jak wysypka na skórze, spadek libido, mniejsza objętość nasienia podczas wytrysku, nadwrażliwość sutków.

Czy warto zastąpić leki suplementami?

Leki mają tak silne działanie, że sprzedawane są jedynie na receptę i nie wolno zacząć ich przyjmowania bez wcześniejszej konsultacji z lekarzem. Co innego suplementy. Działają szybko i są skuteczne, ale ich skład jest wolny od zagrażających zdrowiu substancji. Praktycznie każdy może po nie sięgnąć, a kurację rozpoczyna się w dowolnym, najbardziej dogodnym momencie.

Rzecz w tym, że nie każdy suplement jest z definicji dobry. Czym zatem się kierować przy swoim wyborze?

Na pewno godne uwagi są tabletki cieszące się dobrymi opiniami wśród użytkowników, za to tych, które są często krytykowane za niską skuteczność czy efekty uboczne, lepiej unikać.

Dobry suplement ma unikalny skład i opatentowane formuły, ale producent nie powinien ukrywać, co się w jego produkcie kryje – każdy składnik musi być wymieniony i dokładnie opisany.

A o tym, że to suplement bezpieczny dla zdrowia, poinformują certyfikaty i atesty, oraz fakt, że produkt został dopuszczony do legalnej sprzedaży na terenie UE.

FAQ – Najczęsciej zadawane pytania o Tabletki Na Porost Włosów

Po jakim czasie tabletki zadziałają?

Każdy produkt ma swoją specyfikę, ale większość tabletek już po pierwszym miesiącu stosowania powinna przynieść niewielką poprawę. Czasami kuracja musi trwać kilka miesięcy, ale gdy problem z łysieniem jest jeszcze niezbyt poważny, włosy mogą odrosnąć nawet w przeciągu kilku tygodni.

Z badań klinicznych wynika, że na pełen sukces można liczyć po około sześciu miesiącach suplementacji.

Jak wygląda przyjmowanie tabletek na porost włosów?

Tabletki przyjmuje się raz albo dwa razy dziennie, po jednej lub po dwie kapsułki naraz. Tabletki należy popić dużą ilością wody.

Kto nie może stosować tabletek na wypadanie włosów?

Po tabletki na łysienie nie powinny sięgać osoby niepełnoletnie oraz kobiety w ciąży i karmiące piersią. Trzeba też sprawdzić, czy produkt jest uniwersalny, czy też przeznaczony jest wyłącznie dla mężczyzn albo wyłącznie dla kobiet.

Co lekarze mówią o suplementach na wypadające włosy?

Lekarze rzadko poruszają temat suplementów na porost włosów, jednak trycholodzy często polecają to rozwiązanie swoim pacjentom – tabletki bez recepty nie są tak obciążające dla organizmu, nie wywołują niepożądanych reakcji, są tańsze i mniej problematyczne w stosowaniu, a skutecznością niewiele ustępują silnym lekom.

Podsumowanie Rankingu Najlepszych Tabletek Na Wypadające Włosy:

Tabletki na porost włosów – końcowe wnioski

Jeśli nie chcesz bezczynnie czekać na to, aż stracisz do końca wszystkie włosy, tabletki na łysienie są idealną propozycją dla Ciebie. Kupisz je bez recepty, dyskretnie, a cała kuracja ogranicza się do łykania tabletek i popijania ich wodą.

Suplementy mogą się pochwalić wysoką skutecznością, ale warto pamiętać, że nie zawsze będą to jedyną, wystarczającą metodą. W cięższych przypadkach przyda się jeszcze dodatkowe wsparcie, jak chociażby zdrowa dieta i lepsze kosmetyki do pielęgnacji włosów.

Spis treści