Folisin Na Wypadanie Włosów U Mężczyzn. Opinie, Efekty, Cena

Folisin to tabletki dedykowane mężczyznom, którzy chcieliby odzyskać swoją bujną fryzurę ( sprawdź producenta ). Produkt nie jest tak długo na rynku , ale szybko stał się jednym z chętniej kupowanych preparatów na porost włosów oprócz tego pochodzi od tego samego producenta co profolan. Zbiera dobre opinie, ale czy naprawdę może się pochwalić wysoką skutecznością?

Łysienie Problem Wielu Mężczyzn

Łysienie to zmartwienie wielu mężczyzn na całym świecie. W Polsce to problem szczególnie dotkliwy – mnóstwo mężczyzn skarży się na przedwczesne wypadanie włosów i brak skutecznej terapii, która mogłaby temu zaradzić. Według danych, dotyczy około 40 procent dorosłych mężczyzn. Częściej od Polaków łysieją tylko mieszkańcy Czech, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych, Włoch, Francji i Hiszpanii. Nic dziwnego, że temat wypadających włosów jest w naszym kraju tak często podnoszony i bez przerwy pojawiają się jakieś preparaty mające ten proces zatrzymać, oprócz tabletek mamy także spray na wypadające włosy.

Folisin to odpowiedź na męskie zmartwienia. Preparat, który zdaniem producenta pomaga mężczyznom odzyskać atrakcyjny wygląd oraz pewność siebie. Czy jednak w rzeczywistości jest tak skuteczny, jak obiecuje producent? Czy warto go kupić i czego się po nim tak naprawdę można spodziewać?

Folisin

Co to jest Folisin?

Folisin jest suplementem diety na porost włosów dla mężczyzn. Bazuje na naturalnych składnikach, które dzięki swoim unikalnym właściwościom działają na kilku obszarach:

folisin
 • stymulują porost włosów
 •  hamują ich wypadanie
 • ograniczają proces siwienia włosów

Producent zapewnia też, że Folisin ma pozytywny wpływ na męską gospodarkę hormonalną, pomagając utrzymać prawidłowy poziom testosteronu w organizmie, a właśnie od niego zależy kondycja włosów. Folisin uchodzi za produkt o wysokiej skuteczności i bezpiecznym dla zdrowia działaniu.

Jak to wygląda w praktyce? Czy dzięki tabletkom Folisin można uniknąć dalszego łysienia? Czy włosy będą po kuracji gęstsze i mocniejsze, zachowując przy tym swój naturalny kolor? Warto przeczytać naszą recenzję, w której dokładnie opisujemy skład, działanie preparatu oraz efekty końcowe kuracji.

Folisin Skład


Na rynku nie brakuje preparatów na porost włosów, ale dla osób bez żadnego rozeznania w temacie wybór jest bardzo trudny. Każdy suplement opisywany jest przecież jako „wyjątkowy”, „jedyny w swoim rodzaju”, „z unikalną formułą”, „niezwykle skuteczny”, i tak dalej. Taki opis oczywiście niewiele mówi klientowi, a doświadczenie pokazuje, że większość tych genialnych wynalazków w najlepszym przypadku działa tylko połowicznie. Dostępne produkty to głównie zwykłe suplementy wykorzystujące witaminy i minerały, które – choć pomocne – to jednak w takiej formule nie dają oczekiwanych wyników.

Folisin jest inny. Też zawiera tradycyjny zestaw mikroelementów, ale są one wsparte dodatkowymi składnikami, których inne preparaty w ogóle nie zawierają. Są to składniki o potwierdzonym działaniu, stosowane już wcześniej w wielu zakątkach świata, gdzie praktykowane są naturalne metody lecznicze.

 • wyciąg z owoców palmy sabałowej (320 mg)
 •  wyciąg z pestek dyni (250 mg) znajduje się także w hairnovum
 • ekstrakt z organicznych kiełków groszku zielonego
 •  AnaGain™ Nu (100 mg)
 •  mieszanina tokotrienoli/tokoferoli z olejowca gwinejskiego
 • EVNolMax™ (100 mg)
 • wyciąg z owoców papryki rocznej (kapsaicyna 60 mg)
 •  kwas fosfatydowy – Phosphalax ( 50 mg)
 •  ekstrakt z owoców pieprzu czarnego (piperyna 5 mg)
 •  witamina A
 •  witamina E
 •  biotyna
 •  miedź
 •  cynk
 • selen

Szczegółowy opis składu

1

Jakie składniki dają takie skuteczne rezultaty ?

Co włosom dają witaminy i pierwiastki takie jak cynk, selen i miedź, nie jest żadną tajemnicą, bo właśnie o te składniki w swojej codziennej diecie powinny zadbać osoby, którym zależy na ładnych, zdrowych włosach. One same jednak nie zawsze wystarczają, by zapobiec wypadaniu włosów, dlatego pojawiają się dodatkowe, nieco tajemnicze składniki tak jak ma to miejsce także w przypadku follixin. Czy są skuteczne? Można to samodzielnie sprawdzić w medycznych publikacjach, gdzie właściwości poszczególnych substancji oraz ich skuteczność zostały dokładnie opisane i poparte stosownymi badaniami.

2

Formuła AnaGain™ Nu

Najważniejszym składnikiem, który według producenta decyduje o przewadze Folisinu nad innymi środkami, to opatentowana formuła AnaGain™ Nu.

Formuła ta zawiera w sobie cząsteczki sygnałowe:

- FGF7, która stymuluje proliferację keratynocytów w pierwszej fazie wzrostu włosa

- białko Noggin, który skraca fazę spoczynkową wzrostu włosa

Formuła nie jest dziełem przypadku, a wynikiem badań, których szczegółowy opis można znaleźć na oficjalnej stronie producenta tabletek Folisin.

3

 Wyciąg z owoców palmy sabałowej

Kolejne składnik, nad którym warto się pochylić, to wyciąg z owoców palmy sabałowej. Często spotykany w preparatach na wzmocnienie potencji oraz w suplementach mających spowolnić przerost gruczołu krokowego, okazuje się pomocny także w kwestii łysienia. To dlatego, że blokuje wydzielanie dihydrotestosteronu, który jest bezpośrednią przyczyną łysienia androgenowego u mężczyzn.

Dalej mamy mieszankę tokotrienoli/tokoferoli z olejowca gwinejskiego – EVNolMax™. To druga opatentowana przez producenta suplementu formuła, w której znajdują się:

 • mieszaniny tokotrienoli
 • skwalenu roślinnego
 •  kompleksu fitosteroli
4

 EVNolMax™

Trzecia opatentowana formuła to EVNolMax™. Co to za składnik? Powstał przede wszystkim po to, by hamować dalsze łysienie oraz by stymulować cebulki włosowe do produkcji nowych włosów. Wyniki badań z grudnia 2010 roku potwierdzają pozytywny wpływ tokotrienolu na wypadanie włosów.

Badanie wykazało, że suplementacja kapsułkami mającymi w składzie tokotrienol, zwiększyła liczbę włosów u łysiejących mężczyzn biorących udział w testach, w porównaniu do grupy przyjmującej w tym samym czasie placebo. Za efekt ten odpowiada prawdopodobnie działanie antyoksydacyjne tokotrienoli, wskutek czego obniżyła się peroksydacja lipidów oraz stres oksydacyjny w obrębie skóry głowy, a procesy te w dużym stopniu odpowiadają za przyspieszenie łysienia.

  5

Wyciąg z pestek dyni

Jest jeszcze wyciąg z pestek dyni (20 procent beta sitosteroli), który działa antyandrogennie i zmniejsza aktywność 5-alfa reduktazy. Skuteczność ekstraktu z dyni rośnie, gdy jednocześnie przyjmowany jest wyciąg z palmy sabałowej, dlatego oba te składniki można znaleźć w tabletkach Folisin.

  5

Phospha Max

Ostatni składnik to Phospha Max, czyli kwas fosfatydowy. Jest on znany z tego, że wspomaga proces budowania masy mięśniowej, ale pomaga ma swój udział także w blokowaniu procesu łysienia. Kwas fosfatydowy, według producenta, przyspiesza porost włosów i wzmacnia ich strukturę.

Folisin Opinie

Jakie są opinie na temat Folisinu? Czy mężczyźni potwierdzają ich skuteczność?

O sile danego produktu decyduje zawsze to, co sądzą o nim klienci. Folisin bardzo często pojawia się w internetowych dyskusjach na temat środków hamujących łysienie, a opinie są w większości pozytywne i potwierdzające to, co obiecuje producent,dlatego jest to nasz topowy produkt w rankingu na skuteczne tabletki na łysienie. Najczęściej Folisin chwalony jest za:


 • wysoką skuteczność
 • efekty widoczne już po kilku tygodniach suplementacji
 •  łatwe stosowanie
 •  brak skutków ubocznych

Pod wieloma względami Folisin oceniany jest wyżej od konkurencji, która albo nie jest tak skuteczna, albo daje dobre wyniki, ale wywołuje przy tym nieprzyjemne reakcje uboczne.Tego typu produkty staramy się unikać  i przy recenzjach wybieramy tylko najwyższej jakości tabletki.

. Generalnie jednak, skład Folisinu dobrany jest tak, że odpowiada na potrzeby zdecydowanej większości mężczyzn, którzy nie chcą się pogodzić z wypadającymi włosami i szukają odpowiedniego rozwiązania na swoje problemy.

Również eksperci zajmujący się tematyką związaną z wypadaniem włosów wypowiadają się o produkcie przychylnie, podkreślając unikalny skład bazujący na naturalnych substancjach.

Folisin Bezpeczeństwo  -Skutki Uboczne

Czy Folisin jest bezpiecznym środkiem?

Folisin opisywany jest jako środek o silnym i szybkim działaniu, dlatego wielu mężczyzn zastanawia się nad przebiegiem takiej kuracji i ewentualnych konsekwencjach. To słuszne obawy, ponieważ nie brak preparatów, które rzeczywiście są szkodliwe, mimo że rzeczywiście hamują łysienie.

olisin to zupełnie inna historia. Nie trzeba się tego preparatu obawiać, na pewno nie zaszkodzi, jeśli będzie się go przyjmowało dokładnie według zaleceń.

Folisin to jedynie naturalne wyciągi roślin oraz niezbędne dla zdrowia mikroelementy. Ich przyjmowanie nie powinno wywołać żadnych efektów ubocznych – tak dzieje się jedynie wtedy, gdy organizm nie toleruje określonych substancji znajdujących się w tabletkach albo gdy dawki są nadmiernie przekraczane.

Jak stosować Folisin?

Producent zaleca przyjmowanie jednej kapsułki dwa razy dziennie, zawsze popijając każdą dawkę dużą ilością wody. Nie należy przyjmować na dobę więcej niż dwie tabletki. Minimalny czas trwania kuracji to 30 dni i właśnie po tym czasie pierwsze efekty powinny być już widoczne.

Folisin Cena

Ile kosztują tabletki Folisin?

Folisin może odstraszyć swoją ceną, ale nie warto się zrażać – jakość musi swoje kosztować. Jedno opakowanie kosztuje 219 złotych i wystarcza dokładnie na miesiąc kuracji.

O wiele bardziej opłacalny jest zakup kilku opakowań jednocześnie, ponieważ wtedy cena jednostkowa jest dużo niższa. 

Biorąc pod uwagę to, że wielu mężczyzn musi kontynuować swoją kurację, producent oferuje promocyjne pakiety, dzięki którym można oszczędzić na zakupach.

- pakiet trzech opakowań dostępny jest za 438 złotych (cena jednego opakowania: 146 zł)

- pakiet sześciu opakowań dostępny jest za 657 złotych (cena jednego opakowania: 109,50 zł)

Aktualną ofertę można sprawdzić na stronie producenta.

folisin cena

Gdzie można kupić Folisin?

Folisin nie jest produktem, który można nabyć wszędzie. Nie znajdziemy go w aptekach, drogeriach czy sklepach zielarskich, również na portalach aukcyjnych jest rzadko spotykany. Jedyne oficjalne źródło dystrybucji Folisinu to strona producenta. Ma to jednak swoje zalety:

- produkt sprzedawany bez pośredników kosztuje znacznie mniej

- u producenta na pewno dostępny jest produkt oryginalny

Wciąż może to być jakieś utrudnienie dla klientów, ale nie wiadomo, czy w przyszłości sposób dystrybucji tabletek ulegnie zmianie.

Czy warto zainwestować w tabletki Folisin?

Jeśli chodzi o skuteczność Folisinu, to można powiedzieć, że producent słusznie zachwala swój produkt. Bogaty skład z unikalnymi składnikami na pewno wyróżnia się na plus na tle całej konkurencji, a jego skuteczność została potwierdzona badaniami oraz opiniami wielu użytkowników.

Jedynie  cena może budzić zastrzeżenia, bo prawie 200 złotych za miesięczną kurację to niemały wydatek. Plusem jest to, że przy większych pakietach można sporo oszczędzić. Jednak biorąc pod uwagę koszt suplementacji a koszt innych kuracji na porost włosów, to wciąż Folisin wygrywa swoją cenową przystępnością.

O tym, że warto zdecydować się na ten zakup, przekonują także komentarze mężczyzn stosujących ten środek, a trudno o lepszą rekomendację dla produktu na porost włosów.

Co nie zmienia faktu, że nie należy poprzestać na samej suplementacji – niezbędna jest jeszcze bogata w minerały dieta oraz odpowiednia pielęgnacja włosów.