Zabiegi Operacyjne – Poznaj 4 Zabiegi Chirurgiczne Które wykonuje się na męskim członku!!

5/5 - (1 vote)

Zabiegi operacyjne na męskim członku, można spokojnie zaliczyć do metod na powiększania penisa, choć nie są to naturalne metody o których już pisaliśmy tutaj –  Naturalne metody wydłuzania członka , jednak są czasami stosowane i co ważne nie tylko do wydłużenia.

Ale o tym napiszemy poniżej…

 

Męski penis jest bardzo delikatną częścią ciała, a dzisiejszy tryb życia zdecydowanie nie sprzyja zachowaniu pełnej sprawności tego narządu w odniesieniu do jego funkcji seksualnych.

Zabiegi operacyjne na penisie – Kiedy stosujemy ?

 

Coraz częściej, w coraz młodszym wieku mężczyźni cierpią na zaburzenia erekcji, a jeśli dodamy do tego jeszcze fakt, iż wielu panów wykazuje pewne przewrażliwienie na punkcie rozmiaru penisa problem sprawności i wyglądu męskiego członka urasta do rangi bardzo istotnego problemu stając się czynnikiem warunkującym również jakość życia.

W leczeniu zaburzeń erekcji i w celu powiększenia penisa wykonuje się współcześnie co najmniej kilka różnych zabiegów. Jakkolwiek bywają one uzasadnione z psychologicznego punktu widzenia związane z nimi zagrożenia fizjologiczne są spore i ich również nie można pomijać.

Tym bardziej, że wszelkie nieodpowiedzialne zabiegi na penisie mogą przyczynić się do powstania efektów odwrotnych od tych, których oczekujemy i których się spodziewamy. Przyjrzymy się kilku takim zabiegom.

1)Zabiegowe powiększanie penisa

O nim krótko, bo temat był już poruszany na blogu. Zabiegi polegają na: albo przecięciu więzadełek, które sprawiają, że część penisa jest niejako ukryta wewnątrz ciała – po ich przecięciu penis wysuwa się bardziej niż dotychczas przez co można zyskać jeden – dwa dodatkowe centymetry długości, albo na wstrzyknięciu w penisa specjalnych preparatów na bazie kwasu hialuronowego dzięki czemu zwiększa się średnica (grubość) tej części ciała.

Wiem że nie brzmi to jakoś zachęcająco, do tego jest to ingerencja chirurgiczna i nie daj boże coś pójdzie nie tak lub wda się jakaś infekcja – (Osobiście nie mógłbym tego zrobić to swojemu penisowi jak zresztą wiekszość facetów za bardzo kocham swojego członka 🙂 )

Co zatem zrobić …

Wypróbuj naturalną metodę i sprawdź topowe produkty tabletki powięszające męskiego penisa  które wybiera ponad 72 procent ankietowanych mężczyzn.

<<<Sprawdź najniższą cenę member xxl >>>

Wracając do zabiegów operacyjnych na penisie możemy tutaj wyróznić:

2)Zabiegowe leczenie zaburzeń erekcji

W przypadku zaburzeń tego typu wykonuje się kilka zabiegów, których istota sprowadza się do dwóch metod postępowania: zabiegów chirurgii naczyniowej i protezowania członka.

3)Leczenie chirurgiczne – chirurgia naczyniowa

Zabiegi te wykonuje się u mężczyzn, u których doszło do patologii naczyniowych w wyniku urazów w obrębie miednicy, krocza lub prącia bądź też do zwężenia naczyń wskutek zmian o charakterze miażdżycowym. Zabiegi te są skomplikowane, bardzo rozległe i niebezpieczne.

Ryzyko powikłań jest ogromne, a skuteczność leczenia wynosi zaledwie 5% – jest więc znikoma. Decyzja o przeprowadzeniu zabiegu wymaga pełnej świadomości powikłań i głębokiego uzasadnienia.

4)Rewaskularyzacja i podwiązanie żył

Obydwa zabiegi są zabiegami z zakresu chirurgii naczyniowej. W pierwszym przypadku zabieg wykonuje się u mężczyzn, u których doszło do zwężenia światła naczyń (tętnic), przez które napływa krew do członka. Zabieg polega de facto na przeszczepieniu naczynia pobranego np. z nogi pacjenta i , poprzez przeszczepienie żyły, ominięciu miejsca, w którym doszło do zwężenia tętnicy. Rewaskularyzacja wykonywana jest głównie u młodych mężczyzn.

Drugi zabieg to …
Podwiązanie żył ma natomiast na celu zahamowanie nadmiernego odpływu krwi z penisa (z jego zatok jamistych). Część naczyń krwionośnych jest podwiązywana, część usuwana. Zabieg ten wciąż jednak traktowany jest jako zabieg eksperymentalny, wykonuje się go u niewielu pacjentów. Powikłania pozabiegowe są zbyt duże (łącznie z uszkodzeniami w obrębie nerwów), by lekarze decydowali się na częste podejmowanie takiego ryzyka.

5)Protezowanie członka

Zabieg polega na wszczepieniu protezy półsztywnej lub hydraulicznej. Przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym i trwa dość krótko, bo zaledwie około kilkudziesięciu minut. Po dwóch dniach od protezowania można już wrócić do domu. Wybór protezy półsztywnej wymaga zazwyczaj wcześniejszego obrzezania.
Czy skuteczność protezowania jest zadowalająca?

Zazwyczaj tak, choć pojawiają się po nim pewne niedogodności – po protezowaniu można normalnie współżyć, choć członek wydaje się nieco chłodniejszy i część mężczyzn (i ich partnerek) stwierdza, że satysfakcja ze współżycia jest  mniejsza po zastosowaniu protezy. Tym niemniej, jak wynika z badań, poziom satysfakcji rośnie wraz z rosnącym przyzwyczajeniem do nieco odmiennych doznań.

Co warto wiedzieć !!!!

Jeszcze jedna ważna uwaga: proteza nie jest trwała tj. z różnych względów po kilku latach (mówi się o okresie od 4 do 8 lat) należy ją wymienić, choć należy spodziewać się, że wraz z rozwojem medycyny (i metod protezowania) czas ten będzie się stopniowo wydłużać.

 

Jeden komentarz do “Zabiegi Operacyjne – Poznaj 4 Zabiegi Chirurgiczne Które wykonuje się na męskim członku!!

  1. Częsty problem to krzywy penis, i tu też stosuje się zabiegi chirurgiczne, szczególnie w dużym skrzywieniu
    Skrzywienie penisa to problem, który dotyczy bardzo wielu mężczyzn. Właściwie każdy penis jest w pewnym stopniu skrzywiony podobnie jak u kobiet jednak pierś jest zawsze nieco większa d drugiej. Problem powstaje wtedy, kiedy skrzywienie jest na tyle duże, że znacznie utrudnia nie tylko współżycie seksualne, ale również codzienne funkcjonowanie.
    Bardzo ważną kwestią jest także to, czy penis wykrzywia się w spoczynku, czy dopiero wtedy, kiedy następuje wzwód. Jeśli jest on lekko skrzywiony w wzwodzie to nie ma wielkich powodów do obaw, ponieważ jest to normalne zjawisko. Jeśli natomiast penis w wzwodzie wykrzywia się w taki sposób, iż umożliwia naturalne wprowadzenie do pochwy, wtedy powinniśmy jak najszybciej skonsultować się z lekarzem specjalistą. Czasami duże skrzywienia penisa mogą powodować nawet impotencję lub też bezpłodność, nie należy więc zaniedbywać tego problemu.
    Dzięki temu możemy mieć pewność, że penis nie przyzwyczai się do jednej pozycji i pozostanie w miarę prosty. Skrzywienie penisa jest zauważalne bardzo wcześnie. Właściwie już u niemowląt można dostrzec pewne odchylenia od przyjętych norm. Najczęściej jednak młodzi chłopcy, którzy zaczynają fascynować się sferą seksualną, mogą zauważyć, że ich penis jest skrzywiony. Jeśli skrzywienie jest duże pomóc może jedynie interwencja chirurgiczna, która przywróci członka do jego pierwotnego położenia. W bardziej delikatnych przypadkach wystarczą odpowiednie ćwiczenia, które doradzi nam lekarz seksuolog.

    Pozdrawiam Marek Purczyński

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *